Hikayemiz

Hoşgeldin… İlk kez yirmi yıl önce bu topraklara, denizine ,havasına ve insanına vurulmuş iki sevdalının masalı…İstanbul’dan minik kaçışlarının, huzurun yeri olarak başlayan ve yıllar sonra bir gün mutlaka ile başlayan hayallerin gerçekleştiği yerin adı ”AYVALIK…”Ayvalık‘ta gördüğü an, işte tam da düşlediğim gibi dediği o taş binanın , dokusu korunarak dönüşümünün adıdır ”BOUTI AYVALIK ”Kah batıdan esen imbatı ,kah Kaz dağlarından esen meltem rüzgarı ile bambaşka şehrin insanı olmaya gönül vermiş “artık bir Ayvalıklının” ;doğanın en sevimli renklerini dokundurduğu evimizde ve kalbimizde kocaman bir yeri var şimdi güzel insanların…Haydi hoşgelin!

Evimiz 2 Katlı, 10 odalı, şirin mi şirin bir bahçesi olan bir evdir. Her parçasında huzur barındıran ve sizde tatlı anılar bırakacak 10 adet çift kişilik odamız var. Kalbinizi aydınlatmak için olabildiğince az eşya kullanıp bembeyaz odalar yarattık.
Evimizde yapılan ekşi maya ekmeğini, reçeli, dalından koparttığımız zeytini, bahçe domatesini, en tazesinden yeşilliğini ,yöresel peynir çeşitlerini ve seversiniz diye zeytinyağını sizin için soframızda hazır ettik. Ayrıca sıcacık yumurtalı ekmeğimiz, dönemine göre otlu omletimiz ve reçellerimize eşlik etmesi için mis kokulu pancake’lerimiz de hazır. Ayrıca akşam üzeri olduğunda ev yapımı keklerimiz, kurabiyelerimiz ile sizi bahçede 5 çayına bekliyoruz.
Fotoğraflarınızı ve anılarınız paylaşabilmeniz için sınırsız internetimiz de var. Sıcak havalarda bunalmamanız için her odamızda klima ve televizyon mevcut. Sizin kadar patili çocuklarınızın da tatile ihtiyacı olduğunu biliyoruz. O yüzden onları da misafir etmeye hazırız. Tek şartımız onların üzülmemesi için odada yalnız kalmamaları. Zaten buna sizin de gönlünüzün razı olmayacağını biliyoruz.